Strana 1, strana 2, strana 3, strana 4, strana 5

Ovosan s biologicky aktivními fosfolipidy BAF®

Otázky a odpovědi lékaře


O t á z k a :
Je možné kombinovat prípravek OVOSAN s prípravkem CarTcell?
O d p o v e d :
Přípravek CarTcell je inzerován jako vodní extrakt ze žraločích chrupavek s obsahem aktivních látek způsobujících blokaci tvorby cév, které zásobují nádor. Dle dostupných informací nelze přípravek zamenovat za tablety žralocích chrupavek, které tento efekt nevykazují. Výzkum v této oblasti pokracuje a prípravek je doporucován ke zkvalitnení života pacientu a k prodloužení života. Ve vztahu k užívání Ovosanu lze predpokládat vhodnost kombinace této podpurné lécby. Oba preparáty pusobí rozdílným mechanismem, který se vzájemne nevylucuje a naopak muže pozitivne ovlivnit zdravotní stav pacienta.

O t á z k a :
Pacient pred necelým rokem ukoncil lécbu nádorového onemocnení. Po ukoncené lécbe (operace,chemoterapie, ozarování) byl organismus pacienta tak zdevastovaný, že jsme ho nechali užívat 5 balení preparátu Ovosan. Po 3 mesících bylo užívání preparátu zopakováno 3 baleními. Pacientovi je po nem podstatne lépe, proto zvažujeme jeho pravidelné podávání vždy po nejaké dobe. Rešíme jen, jestli je to vhodné?
O d p o v e d :
Vrele doporucujeme provádet zajištovací dávky Ovosanu. Minimálne jednou rocne dvoumesícní dávku (8 balení). Po ukoncení onkologické lécby doporucujeme zacít s preventivní dávkou již za pul roku. Jde o snahu snížení rizika recidivy onemocnení a posílení organismu.

O t á z k a :
U pacientky byla zjištena rakovina kostí. Jak postupovat u tohoto druhu nádorového onemocnení?
O d p o v e d :
U preparátu Ovosan - stejne jako u jiných léciv nádorových onemocnení - je   vhodné s podáváním zacít co nejdríve i pred ostatní onkologickou lécbou a pokracovat po celou dobu lécby a dlouhodobe i po ní. Dlouhodobe prekrýt, i v prípade již zlikvidovaných - odlécených ložisek, pro znacné riziko recidivy onemocnení.

O t á z k a :
Pacientka trpí chronickým zánetem ledvin a je pripravována na dialýzu, ta však není akutne nutná. Asi pred 2 lety se jí nad lícní kostí objevil kožní nádor, který byl chirurgicky odstranen.   Nyní se kožní nádor (zhoubný) objevil znovu a pacientka je pripravována na chirurgický zákrok. Zajímalo by nás, jak v tomto prípade aplikovat prípravek Ovosan?
O d p o v e d :
Zahájit podávání prípravku Ovosan podle schématu c.3. Zacít první týden užívání na 1-1-1 a dále pokracovat na 2-2-2 minimálne dalších 6 týdnu, následne dle kontrolního vyšetrení rozhodnout o dalším dávkování.

O t á z k a :
Je možné užívat preparát Ovosan v tehotenství a pri kojení? Jak mohou prípravek Ovosan užívat deti (v jakém vztahu je vek dítete k užívání preparátu) - obojí jako podpora imunitního systému?
O d p o v e d :
U tehotných a kojících žen lze prípravek Ovosan v preventivních dávkách užívat bez jakýchkoliv obav.  V rámci prevence - k posílení prirozených obranných schopností organismu, ke zvýšení odolnosti proti infekcím a dále jako prípravek poskytující organismu základní stavební látky pro podporu rustu a regenerace. V preventivních dávkách 1 až 3 tobolky denne lze Ovosan užívat bez casového omezení. V prípade, že jde o nádorove nemocnou tehotnou nebo kojící ženu, doporucujeme vždy každý lécebný i podpurne lécebný program konzultovat s lékarem a k prípadum pristupovat jednotlive dle konkrétního stavu. Podávání Ovosanu doporucujeme konzultovat s lékarem v rámci poradenské cinnosti spolecnosti ARCHEUS, s.r.o.

O t á z k a :
Pacient chce užívat preparát Ovosan. V prípade, že budeme postupovat dle tretího schématu (podpurný ci alternativní lécebný prostredek pri nádorových onemocneních) a budeme chtít, aby užívání preparátu Ovosan bylo "obzvlášte úcinné", je vhodné již ve tretím týdnu místo 1-1-1 podávat 2-2-2 a prodloužit užívání na 12 týdnu?
O d p o v e d :
V prípade , že chceme co nejdríve dosáhnout lécebného efektu, doporucujeme zvýšené dávky prípravku Ovosan. První týden 1-1-1, druhý týden 3-3-3, tretí týden a dále 2-2-2. Doba podávání 2-2-2 závisí na kontrolních vyšetreních a objektivním nálezu. Nejméne však pri negativním nálezu (napr. po úspešném operacním odstranení ložisek) po dobu 8 týdnu a pak postupne snižovat dávkování preparátu Ovosan. Rychlý nástup dávek nedoporucujeme u lymfomu, leukémie, nádoru prostaty s cetnými metastázami do kostí (zde je lépe užít postupného dávkování).

Strana 1, strana 2, strana 3, strana 4, strana 5