Strana 1, strana 2, strana 3, strana 4, strana 5

Ovosan s biologicky aktivními fosfolipidy BAF®

Otázky a odpovedi lékaře


O t á z k a :
Je nutné k preparátu Ovosan užívat nejaký prípravek podporující vyplavování nádorových bunek (antioxidanty)?
O d p o v e d :
Doporucujeme všem, zdravým i nemocným, denní príjem selenu v dávce 50 mikrogramu (50ug) celoživotne. Selen je základem pro celou radu antioxidacne pusobích procesu v tele. V bežné strave ho není dostatek. Uvedená denní dávka doplnuje náš prumerný príjem selenu na optimum. Další prípravek, který doporucujeme podávat s cílem maximální podpory odbourávání a vyplavování nežádoucích metabolických látek, cizorodých látek a zbytku rozpadlých nádorových bunek z tela, je prípravek PhytoChi. Je to koncentrovaná smes extraktu z lécivých bylin dochucená broskvovým džusem. Má vynikající cistící a detoxikacní schopnost, podporuje prirozený proces hojení, regenerace, stimuluje imunitní systém a celkove povzbuzuje organismus.

O t á z k a :
Pacientka má maligní karcinoid v horním jejunu s metastázami v nesenteriálních a retroperitoneálních uzlinách, který nešel vyoperovat. Za týden má podstoupit chemoterapii. Je možné užívat preparát Ovosan a v jakých dávkách? 10 dní užívala 1 tabletu ráno a vecer, nyní bere 2 dny 3x denne 1 tabletu. Jak postupovat dál? Je možné kombinovat Ovosan s Vilcacorou?
O d p o v e d :
Doporucujeme dále pokracovat v denní dávce 6 tobolek, tj. dávkování 2-2-2, nejlépe po celou dobu chemoterapie. Kombinace s Vilcacorou je možná.

O t á z k a :
Užívám hormonální terapii a mám zjištené myomy, které se nezvetšují a jsou pod kontrolou lékare. Postacuje v tomto prípade minimální užívání Ovosanu?
O d p o v e d :
Jako prevenci doporucujeme 5 - 6 balení jednou rocne. V prípade pozitivních zmen (zmenšení myomu pri následné kontrole u gynekologa po užívání prípravku Ovosan) stojí za úvahu zvážit prodloužení podávání Ovosanu, s cílem dosáhnout co nejvetšího lécebného efektu.

O t á z k a :
Je vhodné užívat soucasne prípravek Glucan a preparát Ovosan pri nádorovém onemocnení (po operaci nádoru tlustého streva, zatím bez metastáz)? V prípade že ano, v jakém užívání preparátu?
O d p o v e d :
Doporucujeme dávkovat preparát Ovosan jako obvykle (2-2-2 jako základní lécebnou dávku, dlouhodobe - minimálne 2 mesíce) a glukany tak, aby dávka mela lécebne stimulacní efekt na imunitní systém - je nutné užívat dávku 1 - 2 gramy úcinné látky denne.

O t á z k a :
Jaký vliv má dlouhodobé užívání prípravku Ovosan na hladinu cholesterolu?
O d p o v e d :
Užívání fosfolipidu (Ovosan) je vhodné pro snižování hladin cholesterolu. Pri užívání prípravku Ovosan nemuže docházet ke zvyšování hladiny cholesterolu, spíše naopak.

O t á z k a :
Na Vašich webových stránkách doporucujete pri lécbe nádorových onemocnení užívání prípravku Ovosan po dobu 10 až 12 týdnu. Lécba nádorového onemocnení však trvá podstatne déle než 12 týdnu, proto by me zajímalo, zda je možné podávat prípravek souvisle delší dobu, anebo je nutné užívání prerušit a pokracovat až po urcité dobe?
O d p o v e d :
Podávání Ovosanu po dobu 10 až 12 týdnu doporucujeme jako zajištovací - dolécovací dávku u pacientu, kterí jsou po úspešné chirurgické a onkologické lécbe vedoucí k likvidaci nádoru, tj. nemají již žádná prokazatelná ložiska a metastázy, a jsou dále dispenzarizováni. V prípadech, že pacient zacíná s onkologickou lécbou nebo je v jejím prubehu a chce zahájit podpurnou lécbu prípravkem Ovosan, doporucujeme podávat Ovosan minimálne 2 mesíce v dávce 2-2-2 a dále podle výsledku kontrolních vyšetrení na onkologii (v prípade pozitivních zmen zdravotního stavu a šance na likvidaci nádorových ložisek) pokracovat v této dávce až do vymizení nálezu a ukoncení chemo a radioterapie, a dále alespon mesíc podávat udržovací dávky 1-1-1 (celková doba podávání Ovosanu není nicím limitována). V prípade, že kontrola po dvou mesících užívání Ovosanu neprokáže zacátek takových pozitivních zmen zdravotního stavu, které by dávaly nadeji na likvidaci ložisek, pokracujeme dlouhodobe v udržovací dávce 1-1-1 s cílem prodloužit a zlepšit kvalitu života.

Strana 1, strana 2, strana 3, strana 4, strana 5