Použití

Přípravek OVOSAN je suspenzí biologicky aktivních fosfolipidů BAF ® .

Fosfolipidy obecně představují skupinu látek obsahujících glycerol, mastné kyseliny a kyselinu fosforečnou. V těle (organismu) zastávají řadu významných funkcí. Jsou nezbytnou složkou živočišných i rostlinných organismů, kde jsou přítomny jako součást buněčných a vnitrobuněčných membrán, jednak jako součást lipoproteinů. Velký význam mají v nervových tkáních, hlavně v mozku. 1)

Fosfolipidy BAF ® jsou obsaženy v buněčných membránách, ve svalech, srdci, ledvinách, plicích, nervovém systému a v krevním řečišti.. 2)

Protože se lidský organismus musí stále obnovovat, aby si jednotlivé tkáně uchovaly svou vitální aktivitu, musí být ve stravě obsaženo dostatek látek, ze kterých si tělo může vytvořit potřebné látky k obnově a podpoře aktivity vlastních tkání. Při zvýšené potřebě ochrany tkání a hlavně buněčných membrán, které obsahují fosfolipidy, je třeba takových látek dodávat i ve formě vhodných doplňků stravy.

1) J. Velíšek : učebnice „Chemie potravin“

2) strana 18, tab. 1: Distribuce radioaktivity 14 C-PNAE(s) a 14 C-značených metabolitů v orgánech myší po opakovaných i.v. injekcích 14 C-PNAE(s) myších BSF1 nesoucích sarkom Mc11.

Kára J.

Ether fosfolipid PNAE proti nádorovým buňkám: Prevence a terapie metastáz , třetí upravené vydání, květen 2004.

OVOSAN není návykový, neobsahuje konzervační látky ani syntetická barviva. Dlouhodobým sledováním bylo prokázáno, že není toxický pro zdravé buňky organismu. 3)

3) Poučková P., Zadinová M., Pokorná E.

Dvougenerační test reprodukční toxicity BAF ® u laboratorních potkanů kmene Wistar .

Závěr : BAF ® nejsou toxické pro embryo ani matku

Upozornění
Přípravek není určen pro děti do 3 let.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Nenahrazuje pestrou stravu.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Nespotřebovaný zbytek znehodnoťte – komunální odpad.